Πήγαινε κάτω
Γιώτα
Γιώτα
ΤeamOwner
ΤeamOwner
Αριθμός μηνυμάτων : 187

Θαύμα Αγίου Ραφαήλ Empty Θαύμα Αγίου Ραφαήλ

Κυρ Νοε 11, 2012 10:37 am
Θαύμα Αγίου Ραφαήλ.



Αγία Ηγουμένη Ευγενία.


Σας γράφω απο την Γερμανία και φιλώ με πολλή αγάπη το χέρι σας.
Εχω ενα πανέμορφο αγοράκι εννέα μηνών που το βαφτίσαμε Ραφαήλ, γιατι ο Αγιος με βοηθησε και το έφερα στον κόσμο υγιέστατο, ενώ είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη.Αγαπώ παρα πολύ τον Ραφαήλ μου, είναι ότι πιο πολύτιμο έχω, είναι τα πάντα για μένα.
Τον περασμένο Δεκέμβριο, ένα βράδυ τον βρήκα με πολύ υψηλό πυρετό, ψηνόταν ολόκληρος και δεν ήξερα τι εχει.Το πρωί ο γιατρός που τον εξετασε μας ειπε οτι εχει γρίπη και να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη για να μας δώσει φάρμακα.
Ήμουν πολύ στενοχωρημένη, γιατι ο πυρετος δεν υποχωρούσε και το σωματάκι του είχε γεμίσει με κόκκινα σπυράκια. Η αδελφή μου που την ειδοποίησα και ήλθε, μου είπε να πάμε σε άλλον γιατρό, γιατι ο Ραφαήλ δεν φαινόταν καθόλου καλά και οσο περνούσε η ώρα χειροτέρευε, δεν σταματούσε να κλαίει και ο πυρετός ήταν 40.
Επισκεφθήκαμε άλλον γιατρό, ο οποιος μας έστειλε επειγόντως στο Νοσοκομείο, όπου μετά τις εξετάσεις οι γιατροί διέγνωσαν οτι το μωράκι μου είχε μηνιγγίτιδα και η κατάσταση του ηταν πολύ κρίσιμη. Του έδωσαν αμέσως δυνατή αντιβίοση και του πήραν υγρό απο τον σπόνδυλο για να δουν πόσο ειχε προχωρήσει το μικρόβιο στον εγκέφαλο.Το παιδάκι απο τους δυνατούς πονοκεφάλους ήταν αναίσθητο. Το έβαλαν στην εντατική και εκει του τρύπησαν το καφαλάκι του.
Είχα χάσει τον κόσμο απο μπροστά μου, κόντευα να τρελλαθώ. Όλη τη νύχτα καθόμουν δίπλα στο κρεββατάκι του και παρακαλούσα με δάκρυα τον Αγιο Ραφαήλ, να το κάνει παλι ετσι χαριτωμένο όπως ηταν.
Ο σύζυγος μου ειδοποίησε την μητέρα μου και εκείνη επικοινώνησε αμέσως τηλεφωνικώς μαζί σας Αγία Ηγουμένη να προσευχηθείτε για το παιδάκι μου.Οι προσεύχες σας εισακούστηκαν και απο εκείνη τη στιγμή ο Ραφαήλ μου παρουσίασε θεαματική βελτίωση, ενώ οι γιατροί τον είχαν καταδικασμένο. Στο κρεββάτι του είχα συνέχεια την Εικόνα των θαυματουργών Αγίων Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης και ο Ραφαήλ μου την κρατούσε στην αγκαλιά του σαν ένα μεγάλο παιδί. Όλες οι εξετάσεις του βγαίνουν συνέχεια πεντακάθαρες.
Το θαυμα του Αγιου Ραφαήλ είναι ολοφάνερο. Εχω τάξει το καλοκαίρι να έλθουμε οικογενειακώς στο Μοναστήρι σας στη Μυτιλήνη, να προσκυνήσουμε τα Τίμια Λείψανα των θαυματουργώνΑγίων και να Τους ευχαριστήσουμε απο κοντά για το μεγάλο αυτό θαυμα.
Σας ευχαριστώ πολύ Αγία Ηγουμένη για τις προσευχές σας για τον μικρό μου, που εισακούστηκαν αμέσως και οι Αγιοι ανταποκρίθηκαν. Επιθυμία μας μεγάλη να σας γνωρίσουμε απο κοντά και πάρουμε την ευλιγία σας.



Απο το βιβλίο Νέα Θαύματα Του Αγίου Ραφαήλ
Τόμος:61
Της Ευγενία Κλειδαρά Ηγουμένη Ιεράς Μονής Αγίου Ραφαήλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης